ARTIMIN 3 Reviewed by Momizat on . ARTIMIN 3 Një kapsul përmban: 400mg Glukozaminë Hidrokloride 200mg Chondroitin Sulfat, 40mg Acid Hialuronik Veprimi Ndikim i trefishtë për kyçe të shëndosha dhe ARTIMIN 3 Një kapsul përmban: 400mg Glukozaminë Hidrokloride 200mg Chondroitin Sulfat, 40mg Acid Hialuronik Veprimi Ndikim i trefishtë për kyçe të shëndosha dhe Rating: 0
You Are Here: Home » A » ARTIMIN 3

ARTIMIN 3

ARTIMIN 3

artimin
Një kapsul përmban:
400mg Glukozaminë Hidrokloride
200mg Chondroitin Sulfat,
40mg Acid Hialuronik

Veprimi
Ndikim i trefishtë për kyçe të shëndosha dhe elastike.
Artimin 3 i jep mbështetje fortësisë dhe elasticitetit të tendinave.

 Të tre komponentët shfaqin një ndikim sinergjik:

  • Rrisin lëvizshmërinë e kyçeve, ulin dhimbjet për një kohë të gjatë
  •  Nxisin krijimin e kolagjenit,
  •  Falë acidit hialuronik rivitalizohet lëkura. Ajo bëhet më e butë dhe më me shkëlqim.

Gjatë një përdorimi të rregullt të Artimin 3  komponentët rezorbohen mirë dhe kështu arrihet një përmirësim i dukshëm i lëvizshmërisë së kyçeve.

Mënyra e përdorimit:
Merret dy herë në ditë nga një kapsulë, pas ushqimit.

Indikacionet

  • Ndryshimet degjenerative dhe distrofike  të nyjeve (gju, legen, sup, bërryl),  Osteoartoza,  Artrit,  Artrit reumatoid  .
  • Nuk e irriton stomakun;
  • Përdorimi i gjatë nuk  shkakton efekte anësore;
  • Nuk  dëmton veshkat dhe mëlçinë .
  • Vepron jo vetëm në simptomat, por edhe në shkakun e sëmundjes.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Comment

© 2013. Te gjitha te drejtat e rezervuara.

Scroll to top