Azinc Junior (kapsula) Reviewed by Momizat on . Azinc Junior (kapsula) AZINC junior (për fëmijë) me  Shije Luleshtrydhe/ Çokollate/ Coca Cola nga Arkopharma, lider i fitoterapisë në Europe. Forma Farmaceutike Azinc Junior (kapsula) AZINC junior (për fëmijë) me  Shije Luleshtrydhe/ Çokollate/ Coca Cola nga Arkopharma, lider i fitoterapisë në Europe. Forma Farmaceutike Rating: 0
You Are Here: Home » A » Azinc Junior (kapsula)

Azinc Junior (kapsula)

Azinc Junior (kapsula)
azinc junior
AZINC junior (për fëmijë) me  Shije Luleshtrydhe/ Çokollate/ Coca Cola nga Arkopharma, lider i fitoterapisë në Europe.

Forma Farmaceutike:
Tableta e përtypshme me tre shije: Luleshtrydhe; Coca Cola; Çokollatë.
Përmbajtja: 12 Vitamina, Minerale, 5 Oligoelemente (Përmban vitaminat esenciale për rritjen dhe zhvillimin e fëmijëve).
AZINC optimal junior ka veprim të fuqishëm antioksidant (Betakaroteni, Vitamina C, Vitamina E, Manganezi, Zinku) ndihmojnë për të përmbushur nevojat e fëmijëve, të rifitojne tonusin, në dobësi nga shkaqë të ndryshme, një prej të cilave është edhe disekuilibri nutricional.
AZINC optimal junior është  i pasur me  Vitamin D3  që   ndihmon absorbimin intestinal të kalciumit dhe në shëndetin e kockave dhe dhëmbëve.
Molibdeni i pranishëm tek AZINC optimal junior, është një mikroelement shumë i rëndësishëm për aktivitetin enzimatik, ndihmon në metabolizmin e yndyrnave, karbohidrateve, në absorbimin intestinal të hekurit, dhe kështu në parandalimin e anemisë.

Përmbajtja në 1 kapsulë (doza ditore):
Betakaroteni (Vit A)   400µg                               Vitamina D     2.5µg
Vitamina B1      0.55mg                                         Vitamina PP    8 mg
Vitamina B2       0.7mg                                           Hekur          2.1 mg
Vitamina B5       3mg                                               Baker          0.27mg
Vitamina B6      0.7mg                                           Zink               5 mg
Vitamina B9      100µg                                            Manganez      0.3mg
Vitamina B12    1.3µg                                             Selenium       8.8µg
Vitamina H         25µg
Vitamina E         6 mg
Vitamina C         20mg
Mënyra e përdorimit:
1 tabletë në ditë (preferohet marrja në mëngjes).
Trajtim për 30 ditë, që përsëritet sa here të jetë e nevojshme.
AZINC optional junior kompenson defiçencat që shfaqen duke siguruar të gjithë energjinë e nevojshme për tu rikuperuar.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Comment

© 2013. Te gjitha te drejtat e rezervuara.

Scroll to top