Resveratrol 100mg (kapsula) Reviewed by Momizat on . Resveratrol 100mg (kapsula) Resveratrol bën pjesë në grupin e bimëve të quajtura polifenole. Resveratrol gjendet në lëkurën e rrushit ndërsa gjendet edhe në baj Resveratrol 100mg (kapsula) Resveratrol bën pjesë në grupin e bimëve të quajtura polifenole. Resveratrol gjendet në lëkurën e rrushit ndërsa gjendet edhe në baj Rating: 0
You Are Here: Home » R » Resveratrol 100mg (kapsula)

Resveratrol 100mg (kapsula)

Resveratrol 100mg (kapsula)

Resveratrol 100mg

Resveratrol bën pjesë në grupin e bimëve të quajtura polifenole.

Resveratrol gjendet në lëkurën e rrushit ndërsa gjendet edhe në bajame dhe manaferra.
Përmban komponentë antioksidues të cilat e mbrojnë organizmin nga dëme të cilat rrisin rrezikun për sëmundje më të rënda siç janë kanceri dhe sëmundjet e zemrës.
Resveratrol është një antioksidant i fuqishëm me ndikim kundër plakjes, promovon nivelet e shëndetshme të lipideve, mbështet sistemin kardiovaskular dhe sistemin imunitar.
Studimet tregojnë që Resveratrol ndihmon në mbrojtjen e organizmit nga një numër sëmundjesh si sëmundjet e zemrës, kanceri, diabeti, sëmundja Alzhemier.

Përmbajtja: Resveratrol 100 mg (Polygonum cuspidatum root extract)

Efekti terapeutik:

  • Për të përmirësuar funksionin e sistemit kardiovaskular;
  • Për të përmirësuar elasticitetin e enëve të gjakut dhe kolagjenit në murin e enëve të gjakut;
  • Mbron arteriet dhe enët e gjakut nga inflamacionet dhe redukton rrezikun e koagulimit të gjakut;
  • Antioksidant i fuqishëm;
  • Është e rekomanduar për të ngadalësuar procesin e plakjes;
  • Ndihmon ne rastet me kancer;
  • Minimizon forcimin e indeve të zemrës;
  • Ndikon në uljen e kolesterolit;
  • Për dobësim;

Përdorimi: të përdoret një kapsulë dy here në dite e shoqëruar me ujë.
Paketimi: 30 Kapsula

 

Tags: , , , , , , , , , , ,

Leave a Comment

© 2013. Te gjitha te drejtat e rezervuara.

Scroll to top